1. kolo

18.09.2015 22:32

I keď trošku v tieni hroziaceho bojkotu reprezentácie zo strany popredných slovenských hokejistov predsa nám začal nový ročník futsalovej ligy. Svojou troškou chceme prispieť aj my a že to ozaj bude len troška sme ukázali hneď v prvom kole. Obstojne, aspoň čo sa obrany týka, sme hrali len do prvého inkasovaného gólu, čiže trinásť minút. Predators nás potom rozniesli v zuboch a ani pri tom papuľu nemuseli otvoriť. A keďže sa ponúka hneď niekoľko orálno-dentálnych prirovnaní... vpredu sme súpera vôbec nehrýzli, boli sme bezzubí a nebezpeční asi ako uslintané batoľa pre tácku zákuskov na obrazovke televízora. V obrane to bol zas samý kaz a diera a ústa nám zatvorili až štyri plomby v podobe gólov. Na úvod sme teda museli rozžuť a prehltnúť trpkú prehru, no apetít nás neopúšťa. Dobrú chuť nabudúce.

Predators - FPV 23 A     4:1 (3:0)

Gól: Raksányi

highlights: youtu.be/j5QbTmKwFBI

Iba tak výnimočný tím akým FPV 23 nesporne je, môže odohrať derby zápas proti mužstvu, ktoré len v tejto sezóne vzniklo. Ostrieľaná trojica v drese Chaosu svojho času v našich dresoch nasúkala súperom dovedna 265 gólov. Od zvyšných hráčov súpera sme nevedeli, čo čakať, no napokon ten istý problém máme aj vo vlastných radoch a tak sa začalo. Hrali sme dobre a najmä Gino van Pecher nadviazal na vydarenú predchádzajúcu sezónu a do polčasu si pripísal gól a dve asistencie a keďže si rozhodca nevšimol jeho sklonenú postavu nad zápisom na stolíku, musel skóre na tabuli upraviť podľa zápisu a polčas sme teda vyhrali 3:1. Mrzí iba to, že si Gino formu nenačasoval aj o deň skôr v zápase Áčka a že sa neujala ani jedna z jeho dvoch luxusných pätičiek. V druhom polčase sa o slovo prihlásil nováčik – Tomáš “áno, ďalší Tomáš na súpiske“ Tirpák. Tým slovom bolo konkrétne ‘gól’. Neskôr ešte krásne prihral Tomášovi Licherovi, ktorý po góle predviedol trojitý Salchow ležmo, no rozhodcovia zostali voči jeho snahám napodiv chladní a žiadne dodatočné body za umelecký dojem mu nepridelili. Uspokojili sme sa teda s víťazstvom 5:2 a bolo že to v šatni radosti.

FPV 23 B - FC Chaos 1996     5:2 (3:1)

Góly: Mayer 2, Licher, Pecher, Tirpák

highlights: youtu.be/_Ar0I-4wpV4