10. a 11. kolo

02.12.2014 23:42

Začali sme bez rešpektu a bez obrany, tri veľké šance boli prerušené iba akciu nášho nestarnúceho dynamit dua. V desiatej minúte sme sa pokúsili zahrať jeden z našich dvoch nacvičených signálov z rohu a pobabrali sme to tak dobre, že Tomáš Lilko nedal Casillasovi v bránke Velmákov šancu.  S komfortným jednogólovým náskokom sme mohli hrať uvoľnene a darilo sa nám. Braňo nastrelil žrď, škoda, že sa neuvoľnil ešte viac, mohol dať gól. Mišo potom zneškodnil dva priame kopy a Tomáš Lilko spálil krížnu prihrávku od Rada. Aby bola vesmírna rovnováha opäť nastolená, po rohu súpera nás zachránilo brvno a tak sme polčas trochu prekvapujúco vyhrali. V tom druhom mohol načať súpera (a svoje píšťaly) Juro, ale zahrmelo na druhej strane, ba čo horšie, hneď po hrmení sme ešte aj gól dostali a čo bolo úplne najhoršie, zas taký blbý poodrážaný.. Následne sme druhýkrát skúsili signál z rohu, zasa nám to nevyšlo a Braňo sám zoči voči brankárovi trafil do tyčky. Braňo naposledy trafil dve tyčky v šiestej triede, škoda. Hra bola vyrovnaná, remíza zápasu svedčala, najväčšiu šancu mal Tomáš Slovák a všetko to pokazil súper v 38. minúte. Gól na 1:3 do prázdnej bránky by sa ani nemal počítať, ale nech si ho už nechajú. Je otázne, či je lepšie sa tešiť z dobrého výkonu alebo troch bodov po výkone zlom. Dumajme.

FSC Velmáci B - FPV 23 A     3:1 (0:1)

Góly: Lilko

Loosers nastúpili ako jasní víťazi, podcenili nás a nemožno sa im ani veľmi čudovať. Najmä po tom, čo sme im v ôsmej minúte darovali gól. Na 'kieho andela' (umelecký výraz) sme išli napádať hore.. Zápas nemal veľmi vysoké tempo, nám sa o hru staral najmä Braňo (áno, zasa) s Radom. V desiatej minúte pálil Maťo a Fero na tribúne utrúsil, že netušil, že vie tak strieľať. Brvno sa triaslo ešte počas volejbalovej dohrávky Doprastavu. V úplnom závere polčasu, teda konkrétne v dvadsiatej minúte, sme najmä vďaka mojím radám spoza foťáka vyrovnali. V skutku oku (a uchu) lahodiaca akcia. Gól Rado, prihrávka Braňo (vravel som vám, že hrali dobre). Na začiatku druhého polčasu zachraňoval Igor a Braňo pre istotu vyhlavičkoval z čiary. V tridsiatej minúte získal na vlastnej devine loptu Rado, napodobil Tatara v úniku proti Dallasu, prihral Tomášovi Milanovi Pecherovi a ten... nedal. Vynahradil nám to o tri minúty, keď prihral Tomášovi Šrotovi, na ktorého nebude v dobrom spomínať pavúčia rodina zo spojnice bránky. V úplnom závere mohol dať aj druhý gól, ale trafil len do žrde, tá sa počas zápasu Doprastavu už netriasla, logicky teda vychádza, že Maťo má silnejšiu strelu ako Tomáš Šrot. S týmto poznatkom sa s vami lúčim.

Loosers - FPV 23 B     1:2 (1:1)

Góly: Pavúk, Šrot