12. a 13. kolo

21.12.2014 11:26

Miro Michalech zvykol hovorievať: "Kto nevidel, neuverí." Túto vetu si pripomenieme v závere. V úvode platilo skôr - kto prišiel o sedem minút neskôr, o nič neprišiel. Obe šance z ôsmej minúty zostali nevyužité, naša bola samozrejme väčšia a volala po góle, že to až na najvrchnejšie poschodia tribún bolo počuť. Aby sme zápas spravili zaujímavejším, začali sme horšie brániť, po rohu ešte trafili fkšportovci brvno, ale o minútu po narážačke, aké sa učia brániť už deti, sme prehrávali. Zámer nám teda vyšiel a mohli sme začať hrať. Dvakrát sa pokúšal Jožo, konkrétne o gól a po rohu dobre strieľal Braňo. Na opačnej strane (keďže sa tradične hralo na dve bránky) čaroval Jano, presunul sa v bránkovisku rýchlosťou akou sa mi míňajú peniaze po výplate a betónom vyrazil puk, či čo to. Potom už ale ozaj prišli naše chvíle, improvizovane zahraný roh znamenal vďaka Braňovi vyrovnanie a škoda, že potom sme z veľmi sľubnej pozície nepridali druhý zásah, mohli sme zvrátiť beh dejín. V druhom polčase, kým sme vládali, to ešte vyzeralo dobre, Tomáš Slovák svojou trademarkovou otočkou trafil do tyče. Posledných dvanásť minút (celkom dosť, nie?) sme sa bránili. Jano chytal ako poloboh až do 38. minúty. A teraz sľúbený návrat k Michalechovi - v posledných dvoch minútach sme spravili toľko chýb ako za celú sezónu nie a dostali sme ešte dva góly. Prehrali sme, smutní sme boli a ani reklamy na Funfón nás nedokázali rozveseliť. A to nás čakal o týždeň Slovmatic...

FK Šport - FPV 23 A     4:1 (1:1)

Gól: Cíbik

Highlights: youtu.be/6ckl3huSyqY

Kto neverí numerológii, nech ďalej ani nečíta. Marrakesh ma deväť písmen, čo je tri krát tri. Vďaka trom Tomášom (Pecher, Lilko, Šrot) sme po prvej tretine viedli 3:0. Ako k tomu došlo. Súper bol dosť slabý, navyše v bránke zaskakoval hráč, my sme hrali celkom dobre a trestali chyby, či laxnú obranu. V 15. minúte (tri krát päť) sme dostali lacný gól a v druhom polčase, keď sme z mne nejasných dôvodov prestali robiť všetko to, vďaka čomu sme vyhrávali, sme dostali ďalšie dva, spolu teda, tušíte správne, tri. Za stavu 3:3 sme sa zobudili a v tridsiatej minúte sme dali hneď dva góly, čo by nezapadalo do veľkej číselnej schémy, no našťastie Jano v 33. minúte pridal aj tretí gól, vďaka čomu sme tretiu tretinu vyhrali 3:0 a celý zápas 6:3 (šesť je dva krát tri..). Od budúcej sezóny meníme názov na FPV 33. Oplatí sa pozrieť video, góly sme dali ozaj pekné, Tomáš Šrot je hádam jediný hráč, ktorý na futsale dokázal spraviť hokejový nájazd. A ozaj, získali sme tri body.

Marrakesh FC - FPV 23 B     3:6 (1:3)

Góly: Lilko 2, Černák, Hambalko, Pecher, Šrot

Highlights: youtu.be/46mTCl7Z6xs