18. kolo

10.02.2016 20:47

Presné pozadie prepojenia nášho súpera a strany Právo a spravodlivosť odhalí až pán premiér na najbližšej tlačovke. Zatiaľ vám postačí vedieť, že k týmto šľachetným ideálom sa hrdo hlásime aj my. V čase 0:38 (čo je zhodou okolností aj predpokladaný volebný výsledok pre PAS) sme sa tešili prvý raz, najviac Tomáš Lilko, keďže gól dal on. V celom prvom polčase sme hrali výborne, vôbec nebolo cítiť absenciu našich legionárov, ktorí si plnia reprezentačné povinnosti na ME v Srbsku. Šance sme okrem tej Tipovej zo siedmej minúty síce nepremieňali, ale inak sa na hru dobre pozeralo. Pozrel som sa po ľuďoch a verte-neverte, všetci sa pozerali. Za prvých dvadsať minút musel Lukáš zasahovať trikrát, teda možno by ani nemusel, ale on nerád dostáva góly. V druhom polčase najprv Fero zvýšil na 3:0 po Braňovom šprintérskom extempore, aby následne spálil tri tutovky. Po jednej z nich sa chalani zostali dívať ako asi protiútok dopadne a tento gól Petržalčanov povzbudil. Záver bol zaujímavý. Vďaka početným faulom dostal ešte Lukáš šancu chytiť dve penalty a Fero jednu zahodiť. Obaja svoje šance využili, a tak sa skóre nezmenilo. Petržalčania mali právo vyhrať, no zvíťazila spravodlivosť, teda my.

SFC PAS Petržalka - FPV 23 A     1:3 (0:2)

Góly: Baran, Lilko, Tirpák

Zápas to bol hore-dolu ako jojo. Dali sme gól, potom sme gól dali my, potom my, potom zasa my a takto sa to striedalo až do stavu 8:0. Rozbeh sme mali pomalší, Jano musel dvakrát vyrážať, Fero vycentrovať mušku, zvyšní pochopiť, že súpera sa ozaj nie je prečo báť a až v ôsmej minúte to na seba vzal Šrotinho. Jano vyrazil strelu. Kvalitu súpera asi najlepšie dokumentuje situácia pred druhým gólom – naš ťažkopádna rozohrávka, lopta zavadzajúca nám pod nohami a ich nulová obrana a gól zadarmo, no veď pozrite si to. Jano vyrazil strelu. Šrotinho a Francois Bazan si hrali svoj zápas. Jano vyrazil strelu z diaľky. Ayo po prvej spálenej šanci, predviedol zidanovku v spomalenom zábere a po druhej spálenej šanci pridal elegantnú piruetu, ktorej záver ale podľa viacerých názorov nedotiahol. Braňo zahodil nemožné a definitívne sa tak stal pevnou súčasťou nášho tímu, Fero dal ďalšie dva pekné góly. Jano vyrazil padáčik z polovice. Šrotinho doviedol loptu do bránky cez troch hráčov, najkrajšiu akciu zakončil zasa Fero a uzavrel to Braňo. Škoda, že sme to zabalili pred koncom zápasu, Jano by ešte rád niečo vyrazil, keď už sa rozhodol v ten deň loptu do rúk nechytať. Viete, aká špinavá tá palubovka je? Strašné množstvo baktérií a vzduch plný mikróbov, veď tam celý deň spotení hráči behajú, na tribunách ľudia kýchajú a kašlú, no fuj. Dostali sme zbytočné dva góly, dvakrát fuj. Tešíme sa z víťazstva.
PS: Jano naozaj ochorel.

FPV 23 B - Yoyos United     8:2 (3:0)

Góly: Baran 4, Šrot 3, Cibik