19. kolo

20.02.2015 00:29

Zatiaľ posledné víťazstvo bolo podľa mumifikovaných zostatkov našej streleckej formy odborníkmi datované niekedy do novembra roku pána dvetisícehoštrnásteho. Odvtedy sme v siedmych dueloch zaťažili konto našich súperov jedenástimi gólmi. Z toho sa hádam ani nedá vypočítať priemer. A tak je to napokon aj lepšie, lebo proti Racingu sme si ho ešte pokazili, prehrali sme 0:4. Začalo to nevinne, ani nie po desiatich sekundách Jano zachraňoval na roh a ani nie po desiatich minútach to bolo 0:3. Kto vtedy mohol tušiť, že opäť prehráme? Pridali sme a niekedy v trinástej minúte sme takmer po prvý raz trafili bránku súpera. To bolo z prvého polčasu všetko. Menej je niekedy viac. Čo sa gólov týka, neplatí to. Nebezpeční sme dokázali byť štyri (!) minúty, čo predstavuje 10% zápasu. Počas nich sme mohli dať štyri góly, ale takisto ako v prípade Hedvigy Malinovej, skutok sa nestal. Čo ďalej, pýtajú sa naši akcionári. Máme plán. Operatívne sme v tíme prešli na juliánsky kalendár, aby nás tá zabudnutá novembrová výhra toľko nedeptala, zatrhli sme arabské číslice a nahradili ich rímskymi, lebo prehrať nula 'IV' až tak nebolí a začali sme poctivo trénovať. Potrebujeme ešte na svoju stranu získať šťastenu, lebo tie tréningy zas až tak poctivé nie sú a pôjde to. Držíme si palce.

FPV 23 A - Racing Club     0:4 (0:3)

Veľa hráčov si na zápas nosí talizman. Mišo talizman nechal súperovi v šatni a zabralo to. Ale nepredbiehajme. V prvom polčase sa nedialo dlho nič. Dlhšie ako dlho. Osemnásť minút. Rado mal pološancu a aj ju polo-zakončil. Už už sa zdalo, že naše zápasy sa vďaka absencii akéhokoľvek vzruchu odteraz budú hrdiť prívlastkom „vhodné pre kardiakov“, no osud a tak trošku aj my to chcel inak. V 19. minúte (nech to aj znie nepravdepodobne) Tibor ušiel po krídle, narazil si s Tomášom Lilkom a sklzom na podmočenom teréne rozvlnil sieť. V minúte nasledujúcej, konkrétne dvadsiatej a ešte konkrétnejšie poslednej v prvom dejstve sme narýchlo a chaoticky zahrali voľný kop, lopta sa dostala ku mne, dojem som zachránil strelou nápadne sa ponášajúcou na profesionálne zvládnutý golfový odpal z pieskového bunkra, brankár si s mojou jedovkou neporadil a Tomáš Lilko zaplachtil vo vzduchu, zužitkoval pubertálne roky strávené nad vystrihovačkami z ABCečka a nožničkami dodal razom zápasu punc najvyššej akosti. V druhom polčase sme umne kontrolovali dianie na ihrisku. Kontrolovali ho vždy tí, ktorí práve nehrali a to presne do momentu, kým sa na ihrisko dostali. Našťastie, keď Darwin stvoril Vorvane, futsal im do vienka nepovil, svoje tri šance teda nevyužili a v tej úplne najposlednejšej minúte zo všetkých, ktoré si to tam na tabuli s nami odtrpeli, nám pri powerplay odovzdali loptu a hrdina más, Tomáš Lilko, lobom cez celé ihrisko podčiarkol svoj dobrý výkon v zlom zápase. Sme na víťaznej vlne (narážka na Vorvane) a chceme viac. Doprajte nám.

FPV 23 B - AK Vorvane     0:3 (0:2)

Góly: Lilko 2, Raksányi

Highlights: youtu.be/7I8muCIXXEc