20. kolo a 21. kolo

11.03.2016 06:11

20. kolo

Zlepšené výkony a víťazstvá sa odrazili na zvýšenom záujme fanúšikov o naše zápasy a tak sa stalo, že tento raz ich bolo iba o jedného menej ako hráčov. Radosť z nárastu popularity nám nestrpčil ani fakt, že sme nastúpili iba piati do poľa. Keďže United napriek názvu tiež dorazil v skromnom počte, boli sme svedkami nie veľmi behavého futsalu. Zopár gólov v zostrihu môže evokovať dojem spomalených záberov. Túto taktiku súpera sme prekukli a využili vo svoj prospech. Gólmi v štvrtej, šiestej a jedenástej minúte sa povedalo všetko podstatné. Akékoľvek náznaky zabojovať pochoval už po šiestich sekundách druhého polčasu Braňo zvyšujúc na 5:0. Asi prvý raz v sezóne sme využili väčšinu svojich šancí a preto skóre utešene narastalo (a ešte preto, že hráčom United sme to znechutili a prestali brániť). Po svojom treťom hattricku za mesiac Fero opäť raz bude musieť prispieť do kasičky a vyzerá to, že budúcu sezónu vďaka jeho príspevkom zakúpime klubový autobus. Správa o autobuse potešila aj Igora, a tak chalanom nevyčítal ani zbytočný gól v posledných sekundách. Nech nám chutí aj naďalej.

FPV 23 A - United     10:1 (4:0)

Góly: Baran 4, Cibik 3, Jurečko 2, Lilko

Predátorom sme mali čo vracať, ale nastúpili úplne iní chalani ako tí z prvého zápasu, čo značne otupilo naše útočné ostrie. Nabrúsiť sa ho snažil hneď v úvode Fero, ale zarezal náš nečakaný gól v našej sieti. Nezainteresovaný divák, ktorých tam bola veľká väčšina, musel vidieť, že sme na tom herne lepšie a dokázali sme to počas šiestich minút, keď najprv pohotovo a efektne zakončil po rohu Tomáš Lilko, potom sa na kandidátsku listinu na gól sezóny zapísal Fero a zvýšiť mohol znova Tomáš Lilko. V druhom polčase súper čoraz častejšie nachádzal okienka, diery a krátere v našej obrane, až sme dostali vyrovnávajúci gól. Napokon sme boli radi, že sme počas štyridsaťsekundovej presilovky v závere s prehľadom udržali remízu, nepočítajúc ten trápny pokus Predátorov o víťazný gól. Pche.

FPV 23 B - Predators B     2:2 (2:1)

Góly: Baran, Lilko

21.kolo

Po zápase sa ťažko dalo hovoriť o dobrej klíme v šatni a tým nenarážam na spotené dresy. Prehrali sme a ani výkon nebol dobrý. Ťažko sa tomu verí, veď prvý polčas bol ako uragán. Útočná smršť na oboch stranách pripomínala El Niño, ale obe šance zostali nevyužité. Poveternostné podmienky nás donútili zmeniť taktiku a vyplatilo sa. Tri razy sme do útočnej akcie zapojili aj súperových obrancov, až to napokon nášmu zberateľovi kariet vyšlo. V tridsiatej piatej minúte takmer nechytateľnou strelou Iľkovci vyrovnali a o dve minúty chytateľnou strelou strhli vedenie a oklúzny front na svoju stranu. V závere sa Dobraklima.sk nezapotila počas našej hry bez brankára a so zavýjaním vetra pripomínajúcim záverečný klaksón pridali tretí gól. Paradoxné je, že hoci sme zo šiestich možných bodov z dvoch kôl získali jediný, posunuli sme sa v tabuľke na prvé miesto. Bude to ešte zaujímavé.

Dobraklima.sk - FPV 23 A     3:1 (0:0)

Góly: Licher

Prvý polčas sa akoby nekonal, zle som si pozrel autobus, potom spadli troleje a napokon som šiel pešo, všetko podstatné som ale stihol. Naši piati statoční a unavení dlho odolávali početnejšiemu súperovi a dokonca boli o málo lepší. Výraznejšiu prevahu získali hneď potom ako pokazili roh a z protiútoku dostali gól. O necelú minútu Šrotinho periférne našiel Sloviho a bolo vyrovnané a chalani si vyslúžili prezývku futsaloví Sedinovci. Bol to boj, najmä proti vlastnej kondičke, lopty sa našťastie vždy odkotúľali ďaleko, keď bol aut a tak sme vydržali. Omen nomen sa v podaní Loosers opakoval aj tento raz, v závere opäť s hokejkami čarovali Sedinovci a vyhrávali sme. Powerplay päť proti tri a pol sme ustáli (lebo behať sme nevládali) a po záverečnom hvizde sme si pozbierali z palubovky pľúca a vydreté tri body a šli sme domov.

Loosers - FPV 23 B     1:2 (0:0)

Góly: Slovák, Šrot

Celý zápas: youtu.be/xVRaGU93DRE

Highlights: youtu.be/qQ5xt7EL2yQ