24. a 25. kolo, dohrávka 23. kola

12.04.2016 23:11

23. kolo - dohrávka

Veľká bitka, ktorá vstúpi do histórie. V priamom súboji o tretie postupové miesto nás vyzvali Bieli Chlapci. Boli sme si vedomí ich sily a zvlášť sme sa zamerali na nebezpečné trio, kapitána s číslom 88 ( ako symbolu nekonečnej lásky a porozumenia), kunsthistorika s číslom 18 (na počesť nedoceneného rakúskeho maliara) a kanoniera s číslom 44 (SS ako super strelec). Za historickú paralelu možno považovať aj priebeh zápasu. Okrem premenenej Sloviho penalty boli Chlapci nebezpečnejší a postupne nám strelili tri góly. Nastal však obrat. Svoj Stalingrad White Boys zažili v rozpätí štyroch minút, kedy sme najprv vďaka červenej armáde karte hrali presilovku a postupne Tomášovia Lilko, Brezinský a Šrot otočili skóre. Vyhrali sme, zabezpečili si postup na úkor White Boys a sme spokojní. Nuž, nemôže byť každý deň biely.

White Boys - FPV 23 B     3:4 (2:1)

Góly: Brezinský, Lilko, Slovák, Šrot

24. kolo

FPV 23 A - TV COM Hurricanes     2:4 (0:1)

Góly: Cibik, Šrot

Príbeh so šťastným koncom ako z rozprávky o hlúpom Janovi, ktorý sa stal hrdinom. Náš B tím stále žije svoj sen o postupe a prekaziť mu ho chcel súper v podobe deväťdesiatšesť hlavého draka. Naši hrdinovia zo začiatku len nesmelo obzerali dračiu jaskyňu a zľakli sa, keď dvakrát netvor zareval. V ôsmej minúte Braňovi Dano podal nabrúsenú kopiju a ten ju šmaril do tmy. Ozval sa bolestný rev a vyhrávali sme 1:0. Beštia vzápätí zaútočila a Jano, ktorý kvôli brneniu stratil na obratnosti, prišiel o čistý štít a my o vedenie. Drak povzbudený útočným výpadom hrozil aj ďalej, udatný Jano však odrážal jeden útok za druhým. V 23. minúte sa vojvoda Braňo nebojácne vyrútil v ústrety rozgniavenej papuli zvera a zasadil mu druhý úder. Jano mal čo robiť, aby ustál peklo, ktoré sa následne rozpútalo. Plamene na neho šľahali zo všetkých strán a kým družina odrážala útok dračích hláv, chvostom nám príšera strelila gól - 2:2. Ruvačka to bola zbesilá, všade chaos, síl ubúdalo a boj bol stále bez víťaza. Až prišla predposledná minúta. Drak vyrazil Janovi z ruky meč a štít, no oslepený vidinou triumfu chňapol papuľou do prázdna, čo využili Tomáš Licher s Ferom a zasadili monštru rozhodujúci úder – 3:2. V smrteľnom kŕči drak ešte raz zaútočil, no Jano nás zachránil a právom si obliekol šerpu s nápisom „Iba raz chybil, sedem ich chytil!“ Darovali sme mu polovicu z nášho trojbodového pokladu a autorské práva k zbierke povestí a legiend FPV 23.

Góly: Baran 2

Unavení, spokojní , bez troch hráčov a s istotou postupu sme si skúšali power play, kým sme čakali na Maroša  a nezahrali sme to najhoršie. Inkasovali sme iba raz, ale veď naučiť sa to raz musíme. Vyrovnával Tomáš Licher, ktorý do strely vložil všetku nahromadenú agresivitu, keďže proti White Boys nehral a nemohol tak dostať červenú kartu. Do druhého polčasu sme ale aj tak vstupovali s jednogólovým mankom a už spomenutou istotou postupu, ktorá nám ozaj spravila radosť. Vyrovnali sme po akcii, do ktorej sa zapojili všetci hráči na ihrisku, menovite:  rozohral Maroš, Tomáš vysunul Tomáša, ktorý krížne prihral Tomášovi a ten pred bránku naservíroval Tomášovi. Z lavičky tlieskal Tomáš a Tomáš a Mišo, ktorý o päť minút strelil víťazný gól po Sloviho pozoruhodnom šprinte po čiare. Suverénne najlepším hráčom zápasu bol vyhlásený Tomáš. Gratulujeme.

FPV 23 B - AK Vorvane     3:2 (1:2)

Góly: Brezinský, Lilko, Šoška