27. kolo, dohrávka 26. kola

04.05.2016 22:05

Snažíme sa, obetujeme voľný čas, trénujeme, občas sa dokonca aj zídeme a naozaj trénujeme, zlepšujeme vlastné materiálno-technicko-sociálne zázemie, potom nastúpime na zápas, dáme dva krásne góly a nejakí nezodpovední a situácie neznalí šarvanci z Racing Club nám to pokazia? Je toto fér a v súlade s morálnym imperatívom? Ak áno, kde sa stala chyba, prečo sme prehrali? Nie je hodnotenie zápasov len na základe dosiahnutých gólov krátkozraké? Neochudobňujeme futsal a šport vôbec o ďalší rozmer? Zodpovedanie týchto otázok nechávame na kompetentných.
Hrali sme zle, tak nám treba.

FPV 23 A - Racing Club     2:6 (1:2)

Góly: Baran, Šrot

Ani nie dvanásť hodín po večernom zápase Áčka sme do boja vyslali štvoricu statočných, aby si za príkladnú účasť počas celej sezóny užili dvojitú zápasovú porciu. Doplnil ich Igor, ktorý sa tréningov nezúčastňuje a tak to mal za trest. Bitka pri Termopylách, bitka o Verdun, obliehanie Leningradu a dvojzápas FPV 23 B proti prvému a druhému tímu súťaže bez jediného hráča na striedanie. Všetko synonymá odhodlania, hrdinstva a nezlomnej vôle. Hráči FPV 23 to ale dotiahli ešte ďalej, nielenže sa ubránili, ale zaútočili a v oboch zápasoch siahali na víťazstvo.

Prvému zápasu proti nadnárodnému zlepencu K-INEX Energia B nechýbalo nič (okrem už spomenutých hráčov na striedanie na našej strane). Pekné akcie, nasadenie, teatrálne gestá, zákroky brankárov a na dôvažok aj zázračné instantné zahojenie špirálovitej zlomeniny holennej kosti. Zopár poznatkov pred tým ako si nerušene pozriete video. Braňo je schopný na dostatočne dlhom ihrisku uštvať priemerne atleticky zdatnú gazelu. Ferovi treba zakázať veľky futbal, pretože všetky jeho strely mimo boli vycentrované na veľkú bránku. Tomáš Licher už podozrivo dlho nedostal kartu. Keby mal Tomáš Šrot viac nôh, vyfaulovala by sa na ňom polovička mužstiev. Igor prišiel, videl a zremizoval, čím vlastne vyhral.Chutilo nám a to nás ešte čakal suverénny líder Semic Bratislava B.

K-INEX Energia B - FPV 23 B     1:1 (1:0)

Gól: Baran

V pokračovaní hrdinskej ságy sme na javisku privítali béčko Semicu a jeho strach naháňajúcu bilanciu - dvadsaťštyri víťazstiev a jediná prehra. V prvom polčase sme sa ešte vydýchavali z predchádzajúceho zápasu, čo Semic šikovne a nie prekvapujúco využil na strelenie prvého gólu. To podstatné sa však udialo až v polčase druhom. Na zdôraznenie „from zero to hero“ efektu, ktorý tak dôverne poznáme z Karate Kid-a a ľubovoľného filmu Jean-Claude van Damme-a poslúžil vlastný gól a niekoľko zahodených šancí. V tridsiatej tretej minúte znížil Fero – kladný hrdina začína mať navrch – a o dve minúty sme inkasovali tretí raz – záporný hrdina sa uchýli k podlému triku, či hrozí smrťou vašej milej. Na kolenách sme si v mysli vybavili tvrdú drinu na tréningoch a ideálne aj nejaký ten sľub o pomste a nevzdávaní sa a krok za krokom (úder za úderom) sme sa začali vracať do zápasu. Veľké finále prišlo v poslednej minúte. Fero 2:3 a hneď po rozohratí Braňo 3:3. Jean-Claude víťazí a keďže je to dobráčisko, súpera nechá žiť – Ferova hlavička tri sekundy pred koncom. Chalani z FPV 23 sa zaradili medzi legendy.

FPV 23 B - SEMIC Bratislava B     3:3 (0:1)

Góly: Baran 2, Cibik